HAKKINDA


1985 yılı Konya doğumlu olan Mehmet ULUYURT  Selçuk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği bölümünden 2012 yılında  mezun olmuştur.
 
Küçük yaşlardan itibaren var olan fotoğraf merakı, Reha BİLİR den aldığı eğitimler ile başka bir boyuta taşınmıştır.Fotoğraf çekmenin yanı sıra fotoğraf etkinliklerini de düzenlemeyi kendine ilke   edinen  ULUYURT ,Selçuk Üniversitesi Fotoğrafçılık Topluluğu, başkanlık görevinde bulunmuş ve bu çatı altında gerçekleştirdiği sayısız etkinlikle topluluğa; Türkiye’nin en iyi Kulübü ödüllerini kazandırmıştır. Bir avuç gönüllüyle çıktığı yolda Konya da daha önce yapılmamış bir etkinlik gerçekleştirmiş ‘Selçuk Fotoğraf ve Sinema Günleri’ni  3 yıl boyunca düzenleyen  bu ekibin başında yer almıştır.

ULUYURT 2008 yılında Amerika Dış İşleri Bakanlığı ve New York Suny Fredonia University işbirliğinde yürütülen 'Youth Filmmaking Project 'Türkiye ayağına seçilerek Türkiye ve Amerika'da sinema ve kısa film üzerine eğitim almıştır.

Ulusal ve Uluslararası birçok yarışmada ödül ve sergilemeleri bulanan ULUYURT,   fotoğraf çalışmalarını ve projelerini SİLLE SANAT SARAYI’ nda sürdürmektedir…